![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Kopparstick 7437066
*
nr 743 7066
Kopparstick
3 st, Stockholms börs, rådhus & Operan, motivets mått: 17 x 20
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 19:43:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 21:54:29
1
700 kr
26/2 11:14:05
2
750 kr
27/2 16:04:34
3
900 kr
27/2 16:42:48
2
850 kr
27/2 16:43:09
2
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kopparstick rådhus & operan stockholms börs
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02
*
Kopparstick
Läs mer om Grafik
nr 743 7066
Kopparstick
3 st, Stockholms börs, rådhus & Operan, motivets mått: 17 x 20
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 950 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/2 21:54:29 | 1 | 700 kr |
26/2 11:14:05 | 2 | 750 kr |
27/2 16:04:34 | 3 | 900 kr |
27/2 16:42:48 | 2 | 850 kr |
27/2 16:43:09 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.![](/tema/themes/{7D72AADE-6D92-4999-AD32-DDDAAE47E348}_183x97.jpg)
Läs mer om Grafik
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kopparstick rådhus & operan stockholms börs
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:02